Ç o c u k F a k ü l t e s i


Çocuk Fakültesi Nedir?

Çocukların "Büyüyünce Ne Olacaksın?" sorusuna deneyerek karar vermesini amaçlayan , 6 ve Üzeri Yaş İçin Hazırlanmış Dijital Deneyim Platformudur.Çocuk Fakültesi Nedir? Çocuk Fakültesi

 

Çocuk Fakültesi; +6 yaş çocuklar için oyunlaştırılmış mesleki deneyim platformudur. Çocuklarınız, hayalindeki mesleği deneyimleyebilir ve kendilerini keşfedebilirler.
 • check Mesleki Deneyim
 • check Yaratıcılık ve Beceri Geliştirme
 • check Sosyal ve Duygusal Beceri Gelişimi
 • check Gelecekte İstekli, Öğrenmeyi Seven ve Ne İstediğini Bilen Bireyler Yetiştirmek
Fark Yarattığımız Noktalar

Sistem üzerinden alınan istatistiksel veriler ile çocuğunuzun izlediği videolar ve izleme süreleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca, düzenli olarak çocuğunuzun ilerleme aşamaları ve görev takibi hakkında detaylı bilgilendirileceksiniz.
shield-tick

Meslek Deneyimi

Sevdikleri mesleği deneyerek karar vermeleri için alanında uzman ekibimiz tarafından hazırlanmış görev ve videolar.

timer

Çoklu Kullanıcı

Tek üyelik ile 3 çocuk kullanıcı tanımlayabilir ve takip edebilme.

like

Aktivite Takibi

Ebeveyn arayüzü ile çocuklarınızın görevlerini hem bilgisayar hem telefon üzerinden anlık gelen bildirimler ile takip edebilme.

shapes

İstatistik Raporu

Çocuğunuzun ilgi ve yeteneklerini izleme sayısı,süresi ve görev analiz verilerini uygulamamız üzerinden istatistiksel veriler ile sizlere sunmaktayız

Nasıl Olunur?

Çocuk Profesör Ünvanı

Video izleme sürecini bitiren ve görevlerini başarılı bir şekilde tamamlayan çocuklara "Çocuk Profesör" ünvanı verilmektedir.

 • box
  Video İzleme Sürecini Tamamla
 • box
  Görevlerinde Başarılı Ol
 • box
  İş Dünyası Deneyimine Katıl
İş Dünyası

Mesleki Deneyim

Çocuğunuz video izleyerek ve ardından görevlerini tamamlayarak "Çocuk Profesör" ünvanı kazanacaktır. Bu adımdan sonra açılacak olan "İş Dünyası" bölümünde , meslek ile alakalı çeşitli görevler verilecek olup, profesör ünvanı aldığı meslek ile ilgili online staj deneyimini tamamlayacaktır.

overview-image
Çocuk Fakültesi

Özgün ve Sınırsız İçerikler

Program, çeşitli meslekleri tanıtmak ve çocukların ilgi alanlarını keşfetmelerini sağlayarak ilgili mesleğe yönlendirmek amacı ile çeşitli fakültelerden oluşmaktadır. Her fakültede alanlarında uzman eğitmenlerin oluşturmuş olduğu mesleklere yönelik eğitimsel ve oyunlaştırılmış video içerikleri bulunmaktadır.

Çocuk Fakültesi

Farklı Meslekleri Deneyimlemeleri

Bir çok araştırma deneyimsel öğrenmenin erken yaştayken çocukların beyin gelişimine olumlu katkıları ve yaşamlarına kalıcı etkileri olduğunu ortaya koymuştur. Deneyimsel öğrenme ile çocuklar gözlemleyerek yaratıcılıklarını geliştirerek ve aktif bir şekilde etkileşimlerde bulunarak öğrenmelerini hayata aktarabilmektedirler. Çocuk Fakültesi Platformu tek bir üyelik ile birden fazla fakülte ve mesleki deneyimi sunmaktadır.


Fakülteleri Detaylı İncelemek İçin Buraya Tıklayınız
overview-image
overview-image
Çocuk Fakültesi

Güncel İnteraktif İçerik

Çocuk Fakültesi Platformu, mevcut fakülte bölümlerinin devamlılığının olması ve yeni eklenecek olan meslek fakülteleri ile birlikte devamlı güncel ve yenilikçi olarak kalmaktadır. Özellikle interaktif şekilde, görev yöntemi ile çocuklarınızın her mesleği deneyimlemesi öngörülmektedir.

Çocuk Fakültesi;

Çocukların Kendi Yetenek ve İlgi Alanlarını Keşfetmelerini Sağlamak, Farklı Meslekleri Oyunlaştırarak Deneyimlemelerini Sağlamak, İlgi ve Becerileri Doğrultusunda Meslek Edinimi Konusunda Onlara Yol Gösterici Olmak Amacı İle Alanlarında Uzman Kişiler İle Öğrenmeyi Seven Bireyler Yetiştirmeyi Hedeflemekteyiz