Ç O C U K F A K Ü L T E S İ

Çocuk Fakültesi Nedir?

Çocukların "Büyüyünce ne olacaksın?" sorusuna, kendi deneyimleri neticesinde ne yanıt vereceğine karar vermiş olmasını amaçlayan, ilerleyen eğitim hayatında bu amacı doğrultusunda daha fazla ilerleme kaydedebilmesi için erkenden çocuğun yönelimlerini belirlemede yardımcı olabilecek, 6 ve üzeri yaş için hazırlanmış dijital deneyim platformudur.Çocuk Fakültesi çocukların kendi yetenek ve ilgi alanlarını keşfetmelerini, meslekleri oyunlaştırarak deneyimlemelerini, meslek edinimi konusunda yol gösterici olmayı, sorumluluk bilincini meslekleri öğretirken aşılamayı ve ilgi ve isteklerine paralel deneyim kazanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

 • check Mesleki Deneyim Tecrübesi
 • check Yaratıcılık ve Beceri Gelişimi
 • check Sosyal ve Duygusal Beceri Gelişimi
 • check İstekli, Öğrenmeyi Seven Karakter Oluşumu
Fark Yarattığımız Noktalar

Sistem üzerinden alınan istatistiksel veriler ile çocuğunuzun izlediği videolar ve izleme süreleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca, düzenli olarak çocuğunuzun ilerleme aşamaları ve görev takibi hakkında detaylı bilgilendirileceksiniz.
shield-tick

Meslek Deneyimi

Sevdikleri mesleği deneyerek karar vermeleri için alanında uzman ekibimiz tarafından hazırlanmış görev ve videolar.

timer

Çoklu Kullanıcı

Tek üyelik ile 3 çocuk kullanıcı tanımlayabilir ve takip edebilme.

like

Aktivite Takibi

Ebeveyn arayüzü ile çocuklarınızın görevlerini hem bilgisayar hem telefon üzerinden anlık gelen bildirimler ile takip edebilme.

shapes

İstatistik Raporu

Çocuğunuzun ilgi ve yeteneklerini izleme sayısı,süresi ve görev analiz verilerini uygulamamız üzerinden istatistiksel veriler ile sizlere sunmaktayız

Çocuk Profesör

Video izleme sürecini bitiren ve görevlerini başarılı bir şekilde tamamlayan çocuklara "Çocuk Profesör" ünvanı verilir.

 • box
  Videoları İzle
 • box
  Görevleri Tamamla
 • box
  İşi Tecrübe Et

Mesleki Deneyim

Videoları izleyip görevlerini tamamlayarak "Çocuk Profesör" ünvanını kazanan çocuğumuza, bu adımdan sonra açılacak olan "İş Dünyası" bölümünde, meslek ile alakalı çeşitli görevler verilecek olup, profesör ünvanı aldığı meslek ile ilgili online staj deneyimini tamamlaması sağlanır.

overview-image
overview-image

Özgün İçerikler

Program, çeşitli meslekleri tanıtmak ve çocukların ilgi alanlarını keşfedip, o alandaki mesleğe yönlendirmek amacı ile çeşitli fakültelerden oluşmaktadır. Her fakültede alanlarında uzman eğitmenlerin oluşturmuş olduğu mesleklere yönelik eğitimsel ve oyunlaştırılmış video içerikleri bulunmaktadır.

Tecrübe Ederek Öğrenme

Bir çok araştırma deneyimsel öğrenmenin erken yaşta çocukların beyin gelişimine olumlu katkıları ve yaşamlarına kalıcı etkileri olduğunu ortaya koymuştur. Deneyimsel öğrenme ile çocuklar gözlemleyerek, yaratıcılıklarını geliştirerek ve aktif bir şekilde etkileşimlerde bulunarak öğrenmelerini hayata aktarabilmektedirler. Çocuk Fakültesi Platformu tek bir üyelik ile birden fazla çocuğa bir çok fakülte ve mesleki deneyimi sunmaktadır.

overview-image
overview-image

Güncel ve İnteraktif İçerik

Çocuk Fakültesi Platformu, mevcut fakülte bölümlerinin devamlılığının olması ve yeni eklenecek olan meslek fakülteleri ile birlikte devamlı güncel ve yenilikçi olarak kalmaktadır. Özellikle interaktif şekilde, görev yöntemi ile çocuklarınızın her mesleği deneyimlemesi öngörülmektedir.

Çocuk Fakültesi çocukların kendi yetenek ve ilgi alanlarını keşfetmelerini, meslekleri oyunlaştırarak deneyimlemelerini, meslek edinimi konusunda yol gösterici olmayı, sorumluluk bilincini meslekleri öğretirken aşılamayı ve ilgi ve isteklerine paralel deneyim kazanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.