Ç o c u k F a k ü l t e s i


Çocuk Fakültesi

Girişimcilik Fakültesi

Girişimcilik Fakültesi: Üyelerimiz bu fakültede bir iş kurabilmek için ihtiyaçları olacak bilgilere ulaşacaklar. Gelecekte kendi işini kurmak isteyen çocuklar için hazırlanmış bu fakültede çocuklar kendi işini kurmak için fikirler üretmeyi, ürettiği fikri bir işe dönüştürmeyi, bir işin ve işyerinin kuruluşunu ve bu işi başkalarına nasıl tanıtacaklarını keşfedecekler. Fakülteyi bitiren çocuklar “Profesör Girişimci” olarak mezun olacaklar ve İş Dünyası bölümümüzde online görevler alabilecekler.

 • box
  Fikir Üretmeyi
 • box
  Ürettiği Fikri İşe Dönüştürmeyi
 • box
  İşini Tanıtmayı Öğrenecekler

Şöhret Pakiş

 • Girişimcilik Fakültesi Dekanı

  Şöhret Pakiş, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitede iktisat tarihi alanında yüksek lisans derslerini tamamladı. 2004 yılında Polin ekibine katıldı. Şöhret, Holdinge bağlı 8’i Türkiye’de 12’si yurtdışında bulunan toplam 20 şirketin Marka ve İletişim Direktörü olarak çalıştı. Şöhret Pakiş, 2014 yılından bu yana dünyanın en büyük atraksiyon ve rekreasyon organizasyonu olan Amerika merkezli “International Association of Amusement Parks and Attractions (IAAPA)’ın Avrupa komitesinde; 2016 yılından bu yana Avrupa ve Ortadoğu bölgelerini de kapsayan IAAPA EMEA bölgesi yönetiminde ilk ve Tek Türk yönetici olarak görev yaptı. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri olan, Dünya Su Parkları Birliği (World Waterpark Association, ABD) tarafından, her yıl su parkları ve rekreasyon alanında anlamlı değer ve katkıda bulunan ve özel başarı gösteren kişi veya kuruluşlara verilen ‘’Executive Board Award’’ ödülüne 2022 yılında Şöhret Pakiş layık görüldü ve bugüne kadar bu prestijli ödüle Avrupa’dan ve Türkiye’den layık görülen ilk kadın yönetici oldu. 2021 yılınd üa Dr. Sinan Canan'ın “AçıkBeyin Belgeselleri” dizisine katılan Şöhret Pakiş, su kaydırakları ve uygulamalı sinirbilim arasındaki bağlantı üzerine araştırmalara öncülük etmiştir ve nörorekreasyon alanındaki ilk nicel çalışmayı geliştirmiştir. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Nörobilim alanında yüksek lisansını tamamlayan Şöhret Pakiş, nörobilimin rekreasyon ve atraksiyon sektöründe uygulanması, rekreasyon ve mutlu şehir ilişkisi konularında çalışmaktadır. ‘’Nörorekreasyon: Rekreasyon ve Sinirbilim Arasında Köprü Kuran Kavramsal Bir Çerçeve’’ ve ‘’COVID-19 İzolasyonu Sırasında Ev Temelli Boş Zaman Akışı: Türkiye'de 65 Yaş ve Üstü İnsanlar İçin Bir Vaka Çalışması’’ isimli makaleleri International Journal of Recreation and Sport Science’’ dergisinde yayınlanmıştır. Ayrıca Routledge'ın Eleştirel Boş Zaman Çalışmaları Araştırma Kitapları Serisinin bir parçası olan ‘’Pandemide Serbest Zaman: Kriz Sırasında Etkileşimi ve Etkinliği Yeniden Hayal Etmek’’ adlı kitabının 3. Bölümüne ‘’COVID-19 Pandemisi Sırasında Ev Tabanlı Eğlencede Ritimler’’ makalesine 3 kıymetki profesör İle birlikte ile katkıda bulunmuştur. Türkiye Macera Parkları Derneği” (İPAR) Eğitim ve Marka İletişim Komisyon başkanıdır. Parkların çocuk gelişimi üzerindeki etkileri araştırma projesinin koordinatörüdür. Türkiye Eğlence Parkları Derneği” TEPEA Yönetim Kurulu üyesi; Rekreasyon ve Su Parkları Komite Başkanı olarak çalışmaktadır. IAAPA Expo, IAAPA Expo Europe, WWA Show, SERR Conference, China Amusement Industry Development Conference, EWA Conference, Atrax Expo gibi birçok önemli organizasyonda ana konuşmacı olarak yer almıştır.

messenger

Çocuk Fakültesi;

Çocukların Kendi Yetenek ve İlgi Alanlarını Keşfetmelerini Sağlamak, Farklı Meslekleri Oyunlaştırarak Deneyimlemelerini Sağlamak, İlgi ve Becerileri Doğrultusunda Meslek Edinimi Konusunda Onlara Yol Gösterici Olmak Amacı İle Alanlarında Uzman Kişiler İle Öğrenmeyi Seven Bireyler Yetiştirmeyi Hedeflemekteyiz