Ç O C U K F A K Ü L T E S İ

Televizyon ve Sinemacılar Fakültesi

Çocuk yönetmenler, senaristler, sunucular, haber spikerleri, kameramanlar, reklamcılar, gazeteciler, sanat yönetmenleri ve kurgucular yetiştiren çocuk televizyon ve sinemacılar fakültesi, çocuklara kendi filmlerini yazmak, çekmek konusunda imkan sağlayacaktır.

 • box
  Senaryo Yazımı ve Yönetimi
 • box
  Gazetecilik ve Haber Spikerliği
 • box
  Kurgu - Montaj ve Yönetmenlik

Esra Özge Aktürk / Yapımcı

 • Televizyon ve Sinemacılar Fakültesi Dekanı

  Merhabalar ben mesleğini 12 yaşında seçmiş bir yapımcıyım. Başkent Üniversitesi mezunuyum. Uzun yıllardır çocuk televizyon programları hazırlıyorum bu programlardan biri de TRT Çocuk’ta yayınlanan Kaf Dağı Masalları programı. Aynı zamanda çocuklara mesleğimi öğrettiğim Çocuk Sinema ve Sanat Okulu’nun da yapımcılarından biriyim. Burada sizlerle mesleğimi paylaşmak ve sizlerinde ilgisi doğrultusunda harika projeler ortaya çıkarmak en büyük hayalim.

messenger

Çocuk Fakültesi çocukların kendi yetenek ve ilgi alanlarını keşfetmelerini, meslekleri oyunlaştırarak deneyimlemelerini, meslek edinimi konusunda yol gösterici olmayı, sorumluluk bilincini meslekleri öğretirken aşılamayı ve ilgi ve isteklerine paralel deneyim kazanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.