Ç O C U K F A K Ü L T E S İ

Animasyon ve Çizgi Film Fakültesi

Üyelerimiz bir çizgi ve animasyon film hazırlamada, mobil uygulama yada oyun tasarımı yapma sürecinde ihtiyacı olan tüm bilgilere ulaşacaklar. Kendi çizgi filmlerini yapmayı ve karakter oluşturmayı deneyimleyecekler.

 • box
  Çizim Yapmayı
 • box
  Çizimlerini Hareket Ettirmeyi
 • box
  Çizimlerini Konuşturmayı Öğrenecekler

Varol Yaşaroğlu

 • Animasyon ve Çizgi Film Fakültesi Dekanı

  Merhabalar geleceğin animasyon sanatçıları. Ben 1968 yılının Mart ayında İzmir'de doğdum. Çocukluğumda çizimler yapmaya başladım. En sevdiğin kahraman Pembe Panter’di İ.T.Ü İnşaat Mühendisliği'nden 1989 yılında mezun oldum ve İ.Ü. İktisat Fakültesi-Para Banka Bölümü'nde master yaptım. Çizmeye olan tutkum hep devam etti ve “Bilişim dünyası ile mizah dünyasını birleştiren” kreatif uygulamaları ile özelikle TV, internet, mobil ortamlarında, yazılı ve görsel mecralar için projeler üreten Grafi2000 Prodüksiyon firmasını kurdum. ”Grafi2000.com”da Koca Kafalar ile Baba Haber Bülteni - TV Programı, Öyle Bir Geçer Zaman Ki - TV Dizisi, “Benim Adım Gültepe”- TV Dizisi, Fırıldak Ailesi, “Kral Şakir” dizileri ile “Fırıldak Ailesi-Batsın Bu Orta Dünya” ve “Kral Şakir-Oyun Zamanı” ve “Kral Şakir Korsanlar Diyarı” sinema filmleri gibi birçok projeye imza attım. Şimdi Çocuk Fakültesi’nde mesleğimi çocuklara anlatacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

messenger

Çocuk Fakültesi çocukların kendi yetenek ve ilgi alanlarını keşfetmelerini, meslekleri oyunlaştırarak deneyimlemelerini, meslek edinimi konusunda yol gösterici olmayı, sorumluluk bilincini meslekleri öğretirken aşılamayı ve ilgi ve isteklerine paralel deneyim kazanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.