Ç O C U K F A K Ü L T E S İ

Avukatlar Fakültesi

Üyelerimiz kendilerini en doğru şekilde ifade etmenin yöntemlerini keşfedecekler. Avukatlar Fakültesinden mezun olan Çocuk Avukatlar, karşılaştıkları sorunlarına yada başkalarının yaşadığı sorunlara pek çok farklı çözüm üretebilecekler. Kendilerinin ve başkalarının haklarını bilerek kendilerini en doğru şekilde ifade etmeyi deneyimleyecekler.

 • box
  Sorun Çözme Yeteneği
 • box
  Kendisinin ve Başkalarının Haklarını Savunabilme
 • box
  Kendilerini Doğru İfade Edebilme

Av. Yeşim AYDIN SAĞRA

 • Avukatlar Fakültesi Dekanı

  Merhaba, geleceğin avukatları. Ben Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu bir avukatım. Avukat olduktan sonra yüksek lisans yapmaya karar verdim ve devam ediyorum. Avukat olmayı seçtim çünkü öncelikle karşımdaki kişiyle etkili bir iletişim kurabildiğimi ve onu ikna edebildiğimi düşünüyorum. Önüme gelen her konuda pratik, hızlı ve analitik çözümler geliştirmek benim işimin bir parçası. Mesleğe başladığımdan beri aynı zamanda UCİM Derneğinde gönüllüyüm ve hukuk müşaviriyim. UCİM Derneği bir çocuk hakları savunuculuk derneğidir. Mesleğim gereği; çok uzun okumalar, incelemeler yapıyoruz ve çok fazla kişiye yardım edebiliyoruz. Sizlerle meslektaş olarak aynı adliye koridorlarında, duruşma salonlarında karşılaşmayı sabırsızlıkla beklediğimi söylemek isterken çok sevdiğim birisinin sözleriyle tamamlamak istiyorum “Kaybetmekten korkanlar değil, mücadele edenler kazanırlar”. Avukatlık mücadele mesleğidir, mücadeleye devam arkadaşlarım.

messenger

Çocuk Fakültesi çocukların kendi yetenek ve ilgi alanlarını keşfetmelerini, meslekleri oyunlaştırarak deneyimlemelerini, meslek edinimi konusunda yol gösterici olmayı, sorumluluk bilincini meslekleri öğretirken aşılamayı ve ilgi ve isteklerine paralel deneyim kazanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.