Ç O C U K F A K Ü L T E S İ

Mimarlar Fakültesi

Üyelerimiz Dünyanın en eski mesleklerinden biri olan mimarlık ile tanışacaklar. Yapım teknikleri ve yapı malzemeleri hakkında detaylı bilgilere ulaşacaklar. Hayallerini kağıda dökebilen Çocuk Mimarlar, üç boyutlu düşünme teknikleri ile geometrinin gizemli Dünyasına 'Merhaba!' diyecekler.

 • box
  3 Boyutlu Düşünme Teknikleri
 • box
  Geometrinin Gizemli Dünyası
 • box
  Yapım Teknikleri ve Malzeme Bilgisi

Ayşegül Akgül Duman

 • Mimarlar Fakültesi Dekanı

  Merhabalar. Ben mimar olmaya, 12 yaşımdayken arkadaşımın ablasının çizim masasını gördüğüm anda karar vermiştim. Sonraki yıllarda mimarlar ne yapar, binalar nasıl inşaa edilir diye epey düşündüğümü hatırlıyorum. Büyüklerin anlattıkları, benim araştırdıklarıma eklenince tutkum da büyüdü ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldum. İTÜ yüksek lisansımı tamamladım ve 17 yıldır severek ve tutkuyla, epey çalışarak ve çokça zorlanarak dünyanın en eski mesleklerinden biri olan mimarlıkla ilgileniyorum. Şimdi bu güzel ve heyecan dolu mesleği çocuklara ve gençlere tanıtma imkanım olduğu için oldukça mutluyum. Bu iş tutku işi, gerisi teferruat diyenlere benden de sıcak bir selam olsun.

messenger

Çocuk Fakültesi çocukların kendi yetenek ve ilgi alanlarını keşfetmelerini, meslekleri oyunlaştırarak deneyimlemelerini, meslek edinimi konusunda yol gösterici olmayı, sorumluluk bilincini meslekleri öğretirken aşılamayı ve ilgi ve isteklerine paralel deneyim kazanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.