Ç O C U K F A K Ü L T E S İ

Bilgisayar Fakültesi

Geleceğin bilgisayar mühendisleri için hazırlanmış bilgisayar fakültesinde çocuklar günlük yaşamdaki sorunlara teknolojik çözümler üretmeyi öğrenecekler.

 • box
  Kodlama Prensipleri
 • box
  Analitik Zeka
 • box
  Robotik Kodlama

Cem Say / Mühendis

 • Bilgisayar Fakültesi Dekanı

  Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden 1999 yılında mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde Profesyonel Bilgisayar Programcılığı eğitimi aldı. Kariyerinin başlarında yazılım uzmanı olarak çalıştığı şirkette Türkiye’nin ilk B2B turizm web sitesini geliştirdi. 2004-2017 yılları arasında İTÜ Teknokent’te Türkiye’nin ilk mobil teknoloji şirketi olan aMVG ‘de sistem ve ağ yöneticisi, yazılım uzmanı, proje yöneticisi, mobil uygulama birim yöneticisi, yazılım geliştirme ve proje yönetim ofisi direktörü pozisyonlarında çalıştı. Turkcell, Vodafone, Turk Telekom, Koç Grubu markaları başta olmak üzere pek çok markanın web ve mobil uygulama projelerinde aktif rol aldı, bu markalar için teknolojiler üretti. Doruknet’te 2017-2018 arasında 7 aylık bir süre boyunca proje yönetim ofisi direktörlüğü görevini üstlendikten sonra 2018 yılında Compactive’i kurdu. Compactive bünyesinde mobil tabanlı ürünler geliştirerek başladığı girişimcilik hayatına şirketi mobil oyun ve teknoloji şirketine dönüştürerek devam etmektedir.

messenger

Çocuk Fakültesi çocukların kendi yetenek ve ilgi alanlarını keşfetmelerini, meslekleri oyunlaştırarak deneyimlemelerini, meslek edinimi konusunda yol gösterici olmayı, sorumluluk bilincini meslekleri öğretirken aşılamayı ve ilgi ve isteklerine paralel deneyim kazanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.