Biz Kimiz?

Yönetim Kadromuz

Yonetim_EsraOzgeAkturk

Esra Özge Aktürk

Yapımcı

Yonetim Emre Turanli

Emre Turanlı

Oyuncu

Varol Yaşaroğlu

Varol Yaşaroğlu

Animasyon Yapımcısı, Karikatürist

Cem Say

Cem Say

Mühendis

Psikoloğumuz

Merve Mavral, Kültür Üniversitesi Araştırma Görevlisi

Merve Mavral, Kültür Üniversitesi Araştırma Görevlisi

Çocuk Fakültesi Psikoloji Danışmanı

Dekanlarımız

 Umut Yıldız ,Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı

Umut Yıldız

Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı

Merhabalar geleceğin Uzay Bilim İnsanları; ben Dr.Umut Yıldız. NASA’ya ait Jet Propulsion Laboratory (JPL)’de derin uzay iletişimi ve astrofizik alanlarında araştırmacı olarak çalışıyorum. Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü mezunuyum, Hollanda’da Groningen Üniversitesi’nde yüksek lisansımı ve Leiden Üniversitesi Gözlemevi’nde de Molekül Astrofiziği alanında doktoramı tamamladım. Herschel Uzay Teleskobunu kullanarak yıldız oluşum bölgelerinde su ve oksijen moleküllerinin keşfini yapan takımda yer aldım. Çalışma konularım arasında derin uzay iletişimi, yıldız oluşumu ve büyük veri analizi ile bilgi madenciliği var. Şimdi siz geleceğin astrofizikçileri ile bu fakültede uzay hakkında keşifler ve araştırmalar yapmak için sabırsızlanıyorum.

Varol Yaşaroğlu, Animasyon Yapımıcısı ve Karikatürist

Varol Yaşaroğlu, Animasyon Yapımıcısı ve Karikatürist

Animasyon ve Çizgi Film Fakültesi Dekanı

Merhabalar geleceğin animasyon sanatçıları. Ben 1968 yılının Mart ayında İzmir'de doğdum. Çocukluğumda çizimler yapmaya başladım. En sevdiğin kahraman Pembe Panter’di İ.T.Ü İnşaat Mühendisliği'nden 1989 yılında mezun oldum ve İ.Ü. İktisat Fakültesi-Para Banka Bölümü'nde master yaptım. Çizmeye olan tutkum hep devam etti ve “Bilişim dünyası ile mizah dünyasını birleştiren” kreatif uygulamaları ile özelikle TV, internet, mobil ortamlarında, yazılı ve görsel mecralar için projeler üreten Grafi2000 Prodüksiyon firmasını kurdum. ”Grafi2000.com”da Koca Kafalar ile Baba Haber Bülteni - TV Programı, Öyle Bir Geçer Zaman Ki - TV Dizisi, “Benim Adım Gültepe”- TV Dizisi, Fırıldak Ailesi, “Kral Şakir” dizileri ile “Fırıldak Ailesi-Batsın Bu Orta Dünya” ve “Kral Şakir-Oyun Zamanı” ve “Kral Şakir Korsanlar Diyarı” sinema filmleri gibi birçok projeye imza attım. Şimdi Çocuk Fakültesi’nde mesleğimi çocuklara anlatacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Erdal Aksu, Avukat

Erdal Aksu, Avukat

Avukatlar Fakültesi Dekanı

Merhaba, geleceğin avukatları. Ben Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu bir avukatım. Avukat olmayı seçtim çünkü öncelikle karşımdakini dinlemeyi biliyorum. Olayları tüm yönleriyle analiz edebilme yeteneğimi geliştirdim. Konuşurken düşüncelerimi özetleyip dinlenebilir hale getirebiliyorum. Uzun yıllardır, medya kuruluşlarına, müzisyen, senarist, oyuncu gibi yaratıcı ve üretici şahıslara, hukuki yardım talep edenlere ve açıkçası derdini çantasına koyup yanında getiren herkese dokundum. Öğretmen bir annenin oğlu olarak yetiştim ve kendisi gibi ben de tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum. Sizlerle de mesleki tecrübe noktasında buluşmayı heyecanla bekliyorum.

Didem Samur

Didem Samur

Müzik Bilimleri Fakültesi Dekanı

Merhabalar; ailem yeteneğimi keşfedip beni müzik konusunda yönlendirdiğinde sadece 5 yaşındaydım. 11 yaşında konservatuvara girdim ve müzik yolculuğum bu defa profesyonel olarak başladı. İTÜ konservatuvar mezunuyum. Son 15 yıldır ise farklı yaş gruplarından yüzlerce öğrenci ile çalıştım ve çok eğlendim. Şimdi çocukluğumda başladığım serüvene Çocuk Fakültesi’nde, hayalleri müzikle dolu yeni yol arkadaşları edineceğim için çok heyecanlıyım.

Ayşegül Akgül Duman, Yüksek Mimar

Ayşegül Akgül Duman, Yüksek Mimar

Mimarlar Fakültesi Dekanı

Merhabalar. Ben mimar olmaya, 12 yaşımdayken arkadaşımın ablasının çizim masasını gördüğüm anda karar vermiştim. Sonraki yıllarda mimarlar ne yapar, binalar nasıl inşaa edilir diye epey düşündüğümü hatırlıyorum. Büyüklerin anlattıkları, benim araştırdıklarıma eklenince tutkum da büyüdü ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldum. İTÜ yüksek lisansımı tamamladım ve 17 yıldır severek ve tutkuyla, epey çalışarak ve çokça zorlanarak dünyanın en eski mesleklerinden biri olan mimarlıkla ilgileniyorum. Şimdi bu güzel ve heyecan dolu mesleği çocuklara ve gençlere tanıtma imkanım olduğu için oldukça mutluyum. Bu iş tutku işi, gerisi teferruat diyenlere benden de sıcak bir selam olsun.

Emre Turanlı, Oyuncu.

Emre Turanlı, Oyuncu.

Tiyatro ve Oyunculuk Fakültesi Dekanı

Merhaba ben Ege Üniversitesi Sahne Animasyonu bölümünden mezun oldum ve oyunculuk hayatıma 1999 yılında profesyonel olarak başladım. Birçok TV programları ve reklamlarda başrol oynadım, tiyatro ve sahne hayatında 40’a yakın projede yer aldım. Aynı zamanda Doktor Palyaço olarak 18 yıldır lösemili çocuklara ve tıp fakültelerinde doktor adaylarına çocuk ve gülme üzerine eğitimler vermekteyim. Meslek hayatıma Çocuk Sinema ve Sanat Okulu yapımcısı olarak devam ettim. Ayrıca 2020 yılından itibaren çocukların hayranlıkla izlediği Kral Şakir çizgi filminde Fil Necati karakterini seslendiriyorum.

Cem Say, Ümit Öcal, Bilgisayar Fakültesi Dekanları

Cem Say, Mühendis ve Ümit Öcal, Mühendis

Bilgisayar Fakültesi Dekanları
  Doç.Dr. Evrim Öçer Özünel, Öğretim Görevlisi

Doç.Dr. Evrim Ölçer Özünel, Öğretim Görevlisi

Yaşam ve Sanat Fakültesi Dekanı

Ben Doç. Dr. Evrim Ölçer Özünel, Ankara Hacı Bayram Üniversitesi Türk Halk Bilimi Bölümünde öğretim üyesiyim. Masal anlatıcılığı, mitoloji, somut olmayan kültürel mirasın korunması, müzecilik, kent yaşamı, doğa ve kültür ilişkisi, kültür turizmi, sürdürülebilir kalkınma, kültür endüstrisi, geleneksel çocuk oyunları ve geleneksel mutfak kültürü üzerine dersler veriyorum. 2000 yılından beri masal ve masal anlatıcılığı üzerine akademik çalışmalar yürütüyorum. MEB ve UNESCO işbirliğinde gerçekleştirilen Anadolu Masallarını Yeniden Canlandırma Projesinin akademik koordinatörlüğünü yapıyorum. UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Somut Olmayan Kültürel Miras İhtisas Komitesi üyesiyim. Yurt içi ve yurt dışında masal anlatıcılığı eğitimler aldım. Dünyanın pek çok ülkesinde masal anlattım ve masal dinledim. Hem dünya kültürlerini keşfetmeye aşık maceraperest bir gezgin, hem bir oyunbaz hem de iflah olmaz bir hayalbaz olarak seni de fakültemizde görmeyi çok arzu ediyorum.

Esra Özge Aktürk, Yapımcı

Esra Özge Aktürk, Yapımcı

Televizyon ve Sinemacılar Fakültesi Dekanı

Merhabalar ben mesleğini 12 yaşında seçmiş bir yapımcıyım. Başkent Üniversitesi mezunuyum. Uzun yıllardır çocuk televizyon programları hazırlıyorum bu programlardan biri de TRT Çocuk’ta yayınlanan Kaf Dağı Masalları programı. Aynı zamanda çocuklara mesleğimi öğrettiğim Çocuk Sinema ve Sanat Okulu’nun da yapımcılarından biriyim. Burada sizlerle mesleğimi paylaşmak ve sizlerinde ilgisi doğrultusunda harika projeler ortaya çıkarmak en büyük hayalim.

 Büyük İşler A.Ş.

Büyük İşler A.Ş.

Girişimcilik Fakültesi

Merhabalar, ben Büyük İşler A.Ş. Çocuklara fikirlerini bir işe dönüştürmek ve kendi işlerini kurmak konusunda, farklı yöntemler sunacak pek çok uzman isim tanıyorum. Fakültemde seni o isimlerle buluşturacağım ve girişimci olmak konusunda birlikte alıştırmalar yapacağız. Kısaca bana Küçük İnsanlara, Büyük İşler de diyebilirsin.